28 липня. Використання присяжними соціальних мереж може зробити “неможливим” подальше існування суду присяжних.

Переписка в Facebook перешкодила розгляду судової справи

Про це заявив член британського парламенту Домінік Грів.

Таким чином Грів прокоментував недавній випадок, коли член журі Джоан Фрейл була засуджена до тюремного ув’язнення за використання соціальних мереж для спілкування з обвинуваченої, пише The Telegraph.

“Вона допустила значне порушення судового порядку, про яке її інформував суддя, і вона заплатила за це високу ціну”, – прокоментував зараз цей випадок парламентарій Грів.

“Суд присяжних я розглядаю як ключовий компонент громадянського суспільства в нашій країні… ми втратимо суд присяжних, якщо члени журі будуть так поводитися”, – сказав він.

На думку Гріва, старих судових правил необхідно дотримуватися, незважаючи на те що в сучасному суспільстві стало набагато простіше вибудовувати комунікацію. Парламентарій вважає “неприпустимою” ситуацію, коли члени журі обговорюють справи за межами залу суду.

Грів ініціював справу проти Фрейл після того, як у серпні минулого року розвалився десятитижневий розгляд справи в Манчестерському королівському суді.

У листуванні на Facebook з обвинуваченою, Фрейл повідомила конфіденційні відомості і результати обговорення справи серед присяжних. Після цього її засудили до восьми місяців в’язниці.

За матеріалами The Telegraph

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.