Новини науки. 20 липня. Космічний інфрачервоний телескоп Herschel знайшов у центрі галактики перекручене кільце щільного газу, що нагадує за формою математичний символ безкінечності.

всесвіт-галактика
Кільце нагадує символ безкінечності

Досі астрономам вдавалося побачити тільки частину цього кільця, що простягнулося на відстань 600 світлових років.

Спостереження за допомогою Herschel дозволили вперше отримати його повне зображення, повідомили у NASA.

На фотографіях добре видно кільце щільного холодного газу, змішаного з пилом, де відбуваються процеси утворення нових зірок. Астрономи відзначають, що воно перекручене так, що з нашої точки зору нагадує символ безкінечності, хоча насправді це кільце.

Спостереження з радіотелескопу Nobeyama в Японії доповнили відомості: воно рухається як єдине ціле, з однаковою швидкістю щодо галактики.

“Вісімка” знаходиться в центрі галактичного бару – перемички, де з’єднуються спіральні рукави галактики, яка, в свою чергу, знаходиться всередині більшого кільця. В даний час процес формування цих структур в центрах галактик детально не досліджений. Деякі теорії припускають, що вони виникли під дією гравітації сусідніх галактик.

Автори дослідження відзначають, що центр цього “знака нескінченності” не збігається з центром галактики, положення якого співпадає з джерелом рентгенівського і радіовипромінювання Стрілець А *, який представляє собою надмасивну чорну діру.

За матеріалами NEWSru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.