Новини світу. 29 липня. Етиловий спирт, отриманий з блакитної агави (рослини, чий сік використовується у виробництві текіли), визнали кращим видом біологічного палива.

текіла - краще біологічне топливо

Головним аргументом вчених стало те, що агаву можна вирощувати не на ріллі, а в пустелі і на малородючою землі, щоб вона не витісняла інші сільськогосподарські культури.

Зараз велика частина етанолу, який використовується як замінник бензину, виробляється з кукурудзи, пише The Guardian. Тим не менш, експерти такий підхід критикують, оскільки він призвів до значного зростання цін на зерно, особливо в США.

За словами Олівера Індервайлді з Оксфордського університету, шанси на звання кращого біопалива є у компонента текіли. Спирт, отриманий з листя агави, порівняно мало впливає на навколишнє середовище. Крім того, ця рослина здатна дати хороший урожай на гарячій і сухій землі.

Дослідження, опубліковане в журналі Energy and Environmental Science, – перший вичерпний аналіз життєвого циклу енергії та балансу викиду парникового газу від етанолу, отриманого з агави. Індервайлді зазначив, що виробництво етилового спирту з листя агави призвело до викиду всього 35 г вуглекислого газу на кожен мегаджоуль енергії.

Це помітно нижче того ж показника у етанолу з кукурудзи (85 г на мегаджоуль). Для порівняння, в результаті згоряння бензину в атмосферу викидається близько 100 г CO2 на мегаджоуль. Деякі експерти вважають, що етанол з кукурудзи за своїми “екологічним” якостям може бути навіть гірше, ніж бензин.

Джерело Вести.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.