Новини політики. 5 липня. Міністр освіти скоротив кількість годин української мови в початкових класах, але додав нові предмети.

Дмитро Табачник

Міністерство освіти і науки затвердило нові Типові навчальні плани для вчителів початкових класів, що передбачають скорочення годин на вивчення української мови.

Про це на своєму сайті повідомляє Центр освітнього моніторингу України.

За даними центру в нових Типових планах з’явився ряд природних предметів, а кількість годин на їх проведення викроїли за рахунок скорочення уроків української мови.

Крім того предмет який раніше називався “Я і Україна” перейменували в “Я у світі”.

У Центрі моніторингу освіти вважають, що зменшення годин державної мови є звичайним прийомом, до якого міністерство освіти вдається з часів, коли його очолив Дмитро Табачник.

“Проблему ресурсу навчальних годин Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України у всіх запропонованих ним варіантах навчальних планів вирішило за рахунок зменшення кількості годин на вивчення державної мови, особливо в початковій школі є потужним інструментом розвитку особистості,” – йдеться в повідомленні Центру.

Крім того в новому навчальному плані більше ніж половині предметів виділено всього по одній годині на тиждень. Разом з тим Центр зазначає, що баланс між природними, філологічними і математичними предметами в цілому збережені в новому плані.

Нагадаємо, що Янукович пригрозив вигнати Табачника, а також міністра культури і главу Держслужби молоді та спорту.

Джерело Точка.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.