Новини України. 15 липня. Всупереч Конституції Табачник намагається ввести другу державну мову в системі освіти – експерт.

Табачник проводить русифікацію України

Про це повыдомляэ прес-служба УНП.

«Введення російської мови як окремого предмету для зовнішнього незалежного
оцінювання (ЗНО) фактично надає російській мові статус другої державної в системі
середньої та вищої освіти», – вважає лауреат Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2000» Сергій Соловей

Він закликає «негайно відправити у відставку Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, який перетворив гуманітарне міністерство на апарат з насильної русифікації українського суспільства».

«Введення російської мови у перелік обов’язкових предметів для ЗНО на всі напрямки
освіти – це черговий етап класичного методу нав’язування в державі чужої мови за аналогом англійської в Ірландії чи російської в часи Радянського Союзу», – стверджує експерт.

На його думку, «про цей намір свідчать також масові закриття українських шкіл та дошкільних закладів, запровадження у середніх навчальних закладах обов’язкового предмета російської мови, навіть створенням штучного дефіциту українських букварів, у той час як російських абеток надруковано більше від необхідності».

Чоловік також наголошує, що «зобов’язуючи абітурієнтів готуватися до здачі російської мови не як іноземної, а як обов’язкової для вивчення та знання українськими
студентами, міністр освіти грубо порушує статтю 10 Конституції України, яка визначає українську мову як єдину державну».

Newsmarket

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.