Новини здоров’я. 6 липня. Неприємну спадковість від своїх предків може отримати кожен з нас. Японські біологи зробили дивне відкриття. Виявляється, стрес передається по спадковості.

стрес
Стрес передається по спадковості

Вчені навіть вважають, що багато хвороб, наприклад, діабет і ожиріння, а також фобії можуть бути результатом стресу, який пережили не тільки батьки, а й навіть бабусі й дідусі. Старший науковий співробітник лабораторії генетики Інституту біології розвитку Олексій Куликов розповів, як учені прийшли до такого відкриття.

Японці піддавали розвиваються ембріони дрозофіла, які розвивалися, двом видам стресу: хедшоку – температурному стресу і осмотичному стресу, тобто поміщали в соляний розчин. Муха дрозофіла є широко використовуваним об’єктом для того, щоб вивчати спадкові захворювання, у тому числі психічні захворювання в людини, уточнив генетик.

“Якщо провести аналогію на людину або тварину, це має бути тривалий потужний стрес, який пережили батьки ще до моменту народження покоління”, – зазначив Куликов. Відомо, що фізичний та психічний стан дітей і онуків людей, які пройшли через концентраційні табори, відрізняється від норми. Він більш розбалансований, можливі різні патології, пояснив експерт.

Олексій Куликов також роз’яснив, чи можуть позитивні і яскраві емоції вплинути на гени. За його словами, доказової відповіді на це питання немає. “Але можу сказати, що людина, яка живе в позитивних емоціях, буде і фізіологічно себе добре відчувати, і всі гормони будуть в нормальному стані. А це значить, що будуть більш здоровими і батьки, що виношують дітей, і самі діти”, – запевнив генетик.

Проте Олексій Куликов підкреслив, що подолати стан спадкового стресу, перепрограмувати його не можна. У роботі японців йдеться про епігенетичні зміни, не генетичні. Це означає, що отримані зміни успадковуються лише протягом кількох поколінь – одного, двох, трьох, а потім вони можуть зникнути.

Якщо впливу сильного стресу піддавалося одне покоління, то наступному одному поколінню передасться цей змінений стан. А якщо ряд поколінь піддавалися такому стресу, то передача зміненого стану відбувається на три покоління.

“Якщо в ході еволюції формується якась нова ознака, він передається потомству. Якщо ця ознака погана, вона піде з популяції, і потомство просто вимре. Тому всі ознаки, які передаються, повинні покращувати генетику, в тому числі ця залежність від стресу і наступні за нею генетичні зміни, повинні в першу чергу сприяти стійкості”, – резюмував експерт.

Джерело Вести

Цікавинка від NewsMarket: Дженніфер Еністон залишає свою акторську діяльність на певний період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.