Новини світу. 12 липня. Президент США Барак Обама заявив, що зробить все, щоб не допустити дефолту, принаймні, в 2011 році. Для цього йому доведеться переконати конгрес підняти планку державного боргу на 2 трильйони 400 мільярдів доларів.

гроші, долари
Обама закликає Конгрес підняти планку державного боргу, щоб уникнути дефолту

Конгресмени відклали канікули, президент США знову залишився без вихідних. Але навіть збираючись кожен день на переговори, вони не можуть прийти до угоди і знизити загрозу дефолту, що насувається, який США змушені будуть оголосити 2 серпня у випадку, якщо законодавці не піднімуть межу державних запозичень.

Американці вийшли за межі ліміту ще 16 травня, подолавши верхню дозволену планку державного боргу, встановлену рік тому на рівні 14 трильйон 300 мільярдів доларів, але бухгалтерські хитрощі головного скарбника США Тімоті Гайтнера дозволили відтягнути “годину ікс” для економіки.

Конгрес США не дозволить більше позичати, поки не буде прийнятий закон про зниження бюджетних витрат. Методи економії і стали каменем спотикання між демократом-президентом і республіканцями.

Спікер палати представників, сенатор-республіканець від штату Огайо Джон Бойнер заявив: “Президент продовжує наполягати на підвищенні податків, але це несерйозно порівняно з тим, що може зробити корінна реформа.

Саме вона здатна вирішити проблеми у короткостроковій і середньостроковій перспективі, і я хочу це зробити, я хочу робити те, що, як я думаю, буде краще відповідати інтересам країни. Але для танго потрібно двоє, а пари поки немає … ”

Президент пропонує підвищити податки для багатих і урізати програму медичного страхування. Республіканці ж вимагають залишити податки колишніми, при цьому радикально скоротивши фінансову підтримку малозабезпечених і пенсіонерів.

Такий варіант Бараку Обамі – кандидату в президенти США на виборах 2012 року – зовсім не на руку, втім, як і дефолт. Не маючи можливості позичати, Америка припинить платити відсотки по облігаціях, зарплати державним службовцям і пенсії, і тоді економічна криза 2008 року здасться дрібним збоєм в системі.

“Якщо ви скажете американцям, що це гарна ідея, щоб Сполучені Штати не платили за рахунками і цим створили загрозу нової рецесії, яка може залишити без роботи мільйони людей, то я вам скажу, що абсолютно упевнений: більшість буде на моєму боці, і це факт “, – заявив президент США Барак Обама, звертаючись до членів Конгресу.

Хоча рішення ще не знайдено, опоненти впевнені, що встигнуть домовитися вчасно. Йдеться про збільшення ліміту державного боргу на 2 трильйони 400 мільярдів доларів. Барак Обама заявляє, що готовий піти навіть на непопулярні у демократів кроки, аби знайти компроміс.

Джерело Вести

Новинка від  NewsMarket: у Південній Кореї з’явився 4D кінотеатр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.