Новини економіки. 12 липня. Місячні темпи росту споживчої інфляції (індексу споживчих цін, ІСЦ) четвертий місяць поспіль уповільнювалися — 0,4% у червні цього року порівняно з 0,8% та 1,3% у травні та квітні відповідно.

Споживча інфляція уповільнюється

Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ) у своїй щомісячній експрес-оцінці інфляції. Нагадаємо, що інфляцію у попередньому місяці «підігріло» зростання цін на продукти харчування та алкоголь.

Окрім того, за інформацією Нацбанку, третій місяць поспіль знижувалися темпи росту ІСЦ за вирахуванням сезонного фактору до 0,9% (1,4% у травні та 1,7 у квітні). Проте в річному вимірі ІСЦ зріс на 11,9% (5,9% з початку року) порівняно з 11,0% у травні, що головним чином обумовлено низькою базою порівняння минулого року (зміна ІСЦ у червні 2010 — 0,4%).

Зростання базового ІСЦ у червні залишилося на рівні попередніх місяців і становило 0,6% (внесок в ІСЦ – 0,3 в.п.). У річному вимірі базова інфляція підвищилася до 8,3% (7,8% у травні) за рахунок статистичного ефекту бази порівняння. На фоні укріплення НЕОК (номінальний ефективний обмінний курс) гривні у травні-червні вузький базовий ІСЦ зріс на 0,2% (0,3% у травні, 2,9% у річному вимірі).

Зростання небазового ІСЦ уповільнилося і становило 0,1% за рахунок цін на товари та послуги, що регулюються адміністративно (0,8% – зміна за місяць, внесок в ІСЦ – 0,1 в.п.). Прискорення небазової інфляції в річному вимірі до 17,1% пов’язане з низькою базою порівняння.

Незважаючи на традиційне зниження цін на сирі продукти в червні (сезонний фактор — 1,5 в.п.), за останній місяць вони подешевшали лише на 0,4% (12,7% зростання в річному вимірі). Зниження цін на сирі продукти стримувалося дією вторинних ефектів від подорожчання палива.

Незважаючи на зниження цін на нафту на світових товарних ринках, продовжилося подорожчання палива (на 1,0% за місяць, у річному вимірі інфляція палива зросла до 33,0%).

Уповільнення зовнішнього попиту обумовило зменшення місячних темпів росту ІЦВ (0,5% у червні порівняно з 2,6% у травні). Проте річні темпи зростання ІЦВ залишаються на високому рівні (20,0%), що тисне на споживчі ціни.

Джерело ДТ

Прогноз від NewsMarket: восени Україну чекають нові реформи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.