Новини здоров’я. 4 липня. Вчені з Університету Ексетера у Великобританії встановили, що буряковий сік має цілющу дію.

сік-червоний буряк
Сік із червоного буряка підвищує фізичну витривалість

Він збільшує фізичну активність і витривалість організму, знижує артеріальний тиск, покращує здоров’я мозку і зменшує ризик розвитку слабоумства в людей похилого віку, пише The Daily Mail. Цей перелік корисних властивостей яскравого напою є далеко не повним, його можна було б продовжити.

Фахівці пояснюють, що це пов’язано з вмістом в буряках нітритів, які скорочують потребу організму в кисні.

Команда фахівців з університету провела експеримент за участю 9 добровольців, яким належало пройти серію тестів, включаючи їзду на велосипеді. У перший день перед поїздкою вони випили трохи менше 500 мл бурякового соку. На наступний день вони здійснили 2 маршрути довжиною 2,5 і 10 миль, але цього разу випили сік без вмісту нітриту.

В результаті вчені встановили, що випробовувані, які споживали напій, багатий нітритами, подолали коротку дистанцію на 11 секунд швидше, а довгу – на 45 секунд, ніж інші учасники. Тест також показав, що м’язи випробовуваних працювали ефективніше і поглинали менше кисню. Експерти використовували в дослідах куплений буряковий сік, але вважають, що напій, виготовлений в домашніх умовах, не менш корисний.

“Наше дослідження є першою роботою, яка показала, що буряковий сік, збагачений нітритами, збільшує фізичну витривалість”, – говорить професор Ендрю Джонс. За його словами, спортсмени, які споживають напій, менше втомлюються від навантажень, таким чином, тривалість занять може бути збільшена. Найбільш помітний ефект від прийому соку буряка досягається при регулярних тренуваннях.

Зазначимо, що цілющі властивості буряка відомі з давніх часів, спочатку корінь використовувався тільки як лікарський засіб. Багатий вміст природних антиоксидантів дозволяє використовувати буряк для профілактики онкологічних захворювань, вітаміни групи B і залізо – для профілактики і лікування анемії, цинк і фосфор – для профілактики рахіту у дітей. Буряк активно використовується в дієтах при лікуванні гіпертонії, цукрового діабету, сечокам’яної хвороби. Свіжий зріз кореневища або розтерті листя – для загоєння ран.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.