Новини здоров’я. 6 липня. Жінки, які весь день просиджують на одному місці, в 2-3 рази частіше страждають від небезпечної для життя легеневої тромбоемболії, ніж їхні більш активні ровесниці, попереджають експерти.

жінка-робота-офіс
Малорухливий спосіб життя шкідливий для здоров'я жінки

Нове дослідження підтвердило, що сидячий спосіб життя збільшує ризик утворення тромбів у легенях. Хоча малорухливість підвищує ризик досить незначно – приблизно так само, як і прийом оральних контрацептивів і часті тривалі перельоти, – вчені вважають, що це не можна ігнорувати.

Легенева тромбоемболія розвивається, коли тромб в глибоких венах на ногах відривається і по кровоносних судинах потрапляє в легені. Основними симптомами є труднощі з диханням, болі в грудях та кашель.

У дослідженні взяли участь близько 70 000 жінок, за якими спостерігали протягом 18 років, звертаючи увагу на спосіб їх життя і стан здоров’я. Як виявилося, ризик розвитку легеневої тромбоемболії зростав в два рази у жінок, які в не робочий час сиділи більше від інших (більше 41 години на тиждень), порівняно з тими, хто після роботи рухався основну частину часу (менше 10 годин сидіння на тиждень) . Зв’язок зберігся після того, як були враховані різні фактори ризику, наприклад, вік, індекс маси тіла, шкідливі звички і т.д.

На підставі отриманих даних автори роботи зробили висновок, що відсутність фізичної активності асоціюється з підвищеним ризиком розвитку легеневої тромбоемболії у жінок, і закликають усіх не ігнорувати небезпеку і вести більш активний спосіб життя.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.