Новини світу. 7 липня. Кілька десятків тонн “негарної” моркви, буряка та інших овочів загальною вартістю $6 млрд викидається на смітник щорічно в одній лише Швеції.

Третину виробленої моркви в Швеції викидають, не привозячи до супермаркету

Згідно з останньою доповіддю влади, непривабливі товари навіть не доходять до полиць продуктових магазинів: комерсанти впевнені, що пом’яті помідори і корява морква не знайдуть свого покупця і зіпсуються, принісши власникам супермаркетів збитки.

“Величезну кількість моркви доводиться просто викидати через те, що вона не має товарного вигляду, враховуючи ситуацію, в якій знаходиться сучасний світ, це просто неправильно”, – заявив один з фермерів.

За його словами, магазини не беруть “занадто короткі, занадто довгі чи занадто нерівні овочі”.

Повідомляється, що саме морква є продуктом, який найчастіше викидається закупівельниками. Так, щорічно магазини відправляють на звалище близько четвертої частини всього врожаю моркви; а одна третина продуктів ніколи не доходить до столу покупців, будучи абсолютно придатними до їжі.

Незважаючи на те, що більшість фермерів перепродують пропущені супермаркетами овочі тваринникам, які закуповують їх в якості корму, проблема посилюється з кожним роком, відзначають експерти.

“Ми повинні ставитися до цього серйозно. Нормальна їжа, яка викидається на смітник, це загроза нашому майбутньому”, – заявили газеті фахівці з сільськогосподарського ради Швеції.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.