Новини футболу. 24 липня. Відео. Рурське дербі – найзапекліше у Німеччині. Доля звела цього року дортмундську “Боруссію” і “Шальке” у битві за суперкубок.

Шальке
Шальке взяло Суперкубок Німеччини

“Боруссія” – чемпіон минулого сезону, а “Шальке” – володар кубка. Перед матчем фахівці не ризикували віддавати перевагу будь-якій з команд. У дербі все можливе, а тим паче на старті сезону.

Відзначимо, що в складах обох команд було багато дебютантів. У «Боруссії» – Гюндоган, Леве, Ляйтнер і Перішич, а у «Шальке» – Ферманн, Холтбі і Фукс. Загалом і Ральф Рангнік, і Юрген Клопп виставили більш-менш основні склади.

Очікування уболівальників справді виправдались. У бою за суперкубок обидві команди бились за кожен клаптик поля. Матч розпочався досить жваво. Вже на сьомій хвилині ворота Ральфа Ферманна врятувала лише стійка. Роберт Левандовскі після навісу влучив у стійку. Через кілька хвилин Феліпе Сантана наломав дров в обороні і Бенедикт Хеведес, новий капітан “Шальке”, ледь не відкрив рахунок після подачі з кутового.

Боруссія в цілому грала приблизно також, як робила це і в минулому сезоні. Все вирішувала швидкість. Багато швидкі атаки підопічних Клоппа закінчувалися небезпечними ударами, після чого Ральфу Ферманну доводилося вступати у гру. Взагалі, новий номер один Шальке сьогодні був просто на висоті.

У самому кінці першого тайму Ферманн ліквідував вихід один на один від Левандовскі, чим заслужив ще більшу похвалу на свою адресу. Це був дійсно найскладніший удар для воротаря.

Цікаво, що на початку другого тайму Роберт Левандовскі знову вийшов один на один з Ферманн, але на цей раз м’яч просто пролетів повз ворота. Взагалі, у другому таймі ініціативою більше володів Дортмунд, але до якихось реально небезпечних моментів справа не доходила.

Відзначимо також активність Льюїса Холтбі, чий рейд мало не приніс Шальке забитий м’яч, а також небезпечний удар Моравека, з яким ледве-ледве впорався Роман Вайденфеллер. Тим не менш, основний час закінчився з логічним рахунком 0:0.

“Боруссія” відповідала швидкими атаками із влучними завершальними ударами, після чого Ральфу Ферманну доводилося вступати у гру. І завжди воротар “Шальке” був на висоті. У самому кінці першого тайму Ферманн врятував гельзенкірхенців після виходу віч-на-віч поляка Левандовскі.

На початку другого тайму Роберт Левандовскі знову вийшов один на один з Ферманном, але на цей раз м’яч пролетів повз ворота. У другому таймі ініціативою більше володіли дортмундці, але до небезпечних моментів справа не доходила. Основний час закінчився з логічним рахунком 0:0.

За регламентом німецького Суперкубка, після нічийного основного часу відразу слідує серія післяматчевих пенальті.

У футбольній лотереї пощастило володарю кубка – “Шальке”, які забили 4 пенальті. Німецькі чемпіони – “Боруссія” – забили на один пенальті менше. У складі “Боруссії” удари з одинадцятиметрової позначки не реалізували Кевін Гросскройц та Іван Перішич – в обох випадках гельзенкірхенців врятував воротар Ральф Ферманн.