Новини світу. 2 липня. Влада Сербії і Косово готуються укласти ряд угод за підсумками переговорів за посередництва Євросоюзу, що почалися сьогодні в Брюсселі.

сербія-косово
Сербія і Косово готуються укласти перші угоди

У разі їх підписання, вони стануть першими документами, прийнятими між Сербією та її частково визнаним колишнім автономним краєм. У пакет документів, які готуються до підписання, можуть увійти угоди про прикордонний контроль, мережі мобільного зв’язку, про взаємне визнання документів органів РАЦС та земельного кадастру, а також дипломів про вищу освіту.

Косово в 2008 році в односторонньому порядку оголосило про незалежність від Сербії. Фактично ж Белград втратив контроль над цією територією з 1999 року після агресії НАТО проти тодішньої Югославії. В даний час Косово визнають незалежною державою 75 країн з 192 членів ООН, у тому числі США.

Однак 69 країн, у тому числі два постійних члени Ради безпеки ООН – Росія і Китай – відмовилися це зробити, продовжуючи розглядати цей регіон як частину Сербії. Не визнає відділення краю і Белград. Ряд районів півночі Косово населений переважно сербами.

Джерело РБК

Новинка від NewsMarket: Samsung представив новий смартфон Galaxy Z

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.