Новини України. 3 липня. Служба безпеки України поки не здатна тотально контролювати Інтернет, проте в майбутньому слід очікувати кроків у цьому напрямку.

СБУ чує усі ваші розмови

Про це пише український журнал «Власть денег».

Видання нагадує, що працюючі на Україну мобільні оператори зобов’язані встановлювати пристрої для автоматичної «прослушки» абонентів. Депутат Геннадій Москаль розповів виданню, що для телефонних переговорів користується sim-картами мобільних операторів ряду іноземних держав – Угорщини, Румунії, Македонії.

«Я користуюся тільки sim-картами тих країн, де національне законодавство забороняє видавати відомості про переговори іншим країнам», – сказав він.

Як стверджує журнал, зараз «спецслужби ведуть постійну боротьбу з тими операторами ринку зв’язку, які намагаються чинити опір їх оперативно-розшуковим потребам». Як приклад наводиться компанія «Інтертелеком», яка була звинувачена в контрабанді обладнання після того, як відмовила СБУ у співпраці. У результаті фірму все ж змусили «домовитися». У публікації наголошується, що спецслужби України поки що не можуть перехопити голосові і текстові повідомлення в іноземних комунікативних технологіях на кшталт Skype, BlackBerry або Gmail.

Між тим, у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект, який зобов’язує за запитом спецслужб фіксувати абсолютно всі рухи конкретного Інтернет-користувача.

«Сьогодні в Україні виробляється і розповсюджується значна частина загальноєвропейського ганебного контенту. Я маю на увазі дитячу порнографію. Тут повинна бути жорстка безкомпромісна боротьба. І кричати, що під цим видом буде контролюватися все і вся, безглуздо. Ці штучки, мовляв, «ми проти контролю інтернету», не пройдуть. Так що контролювати Інтернет будемо в будь якому разі. Щоб зняти з нашої країни ярлик виробника дитячого порно», – пояснив один з ініціаторів прийняття закону депутат Павло Унгурян.

Про Україну від Newsmarket: “Беркут” захищає інтереси мусульман у Криму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.