Новини світу. 22 липня. Розслідування причин катастрофи теплохода “Булгарія” призвело до порушення ще однієї кримінальної справи.

теплохід Булгарія
Порушена ще одна кримінальна справа

На цей раз у відношенні посадових осіб власника судна ВАТ “Судноплавна компанія “Камське річкове пароплавство” (КРП), яке здавало “Булгарію” в оренду ТОВ “Бриз”.

Причиною для кримінальної справи, порушеної слідчими органами пермського лінійного управління справ на транспорті, стало те, що держава, яка має 32% акцій пароплавства, не отримувала дивідендів від здачі судів в оренду.

Крім того, за даними видання, члени ради директорів КРП, що представляють інтереси держави, взагалі не були повідомлені про майбутню угоду. Заява з проханням провести за даним фактом перевірку на початку минулого тижня надійшла в Пермському транспортну прокуратуру від міноритарія КРП – територіального управління Росмайна в Пермському краї.

Відповідно до звітності КРП за перший квартал 2011р., В оренду ТОВ “Бриз” були здані теплоходи “Х. Розумовський”, “Ф. І. Панфьоров”, “А. Фадєєв” і “П. Бажов”, “Ф. Жоліо-Кюрі” з річною сумою оренди по кожному судну 3125000 руб. Договір оренди “Булгарії” був укладений в квітні поточного року.

Як стверджують силовики, пізніше у звітності пароплавства судно так і не фігурувало. За їхніми даними, через кілька днів після катастрофи 10 липня рішення ради директорів, яка схвалюєвала здачу “Булгарії” в оренду ТОВ “Бриз” (ТОВ здало його в суборенду казанському “Аргоречтуру”), нібито було підписано заднім числом. При цьому відзначається, що гендиректором КРП і ТОВ “Бриз” є одна і та ж особа – Валерій Незнакін.

Крім того, в заяві територіального управління Росмайна йдеться про те, що від договорів оренди теплоходів держава ніяких дивідендів не отримала, відповідно, її бюджету було завдано збитків.

Як кажуть правоохоронці, кримінальна справа про зловживання повноваженнями в КРП може стати далеко не єдиною. Найближчим часом фінансову діяльність компанії перевірять співробітники управління по боротьбі з податковими злочинами ГУ МВС по Пермському краю. Також оперативники перевірять діяльність ТОВ “Бриз” та низки інших афілійованих з КРП компаній.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.