Новини світу. 9 липня. Росія. Російська влада оприлюднила перелік організацій і осіб, яких ця країна підозрює у причетності до «тероризму» (загалом у ньому більш як дві тисячі назв і прізвищ), пише газета «Сегодня» (№146 від 8 липня 2011 р.).

Терорист
Росія підозрює українців у тероризмі

В офіційному переліку, підписаному головою Росфінмоніторингу Юрієм Чіханчіним, поряд з представниками «Аль-Каїди», рухом «Талібан» і чеченськими бойовиками, є імена чотирьох уродженців України: 37-річного луганця Олексія Меркулова, 30-річного харків`янина Сергія Тимошина, 36-річного селянина з Черкаської області Романа Морозова і 38-річної рівнинчанки Надії Ракс, раніше засудженої за «тероризм» у Москві, — її визнали причетною до вибуху наприкінці 90-х біля будівлі ФСБ.

За інформацією цієї газети, нині Ракс, яка відсиділа близько 7 років у російській колонії, живе в місті Рівне з маленьким сином. Вона стверджує, що її підставили і ніяка вона не терористка.

«Мені знайомі розповіли про цей перелік. Тепер от думаю, подавати до суду чи ні. Я й так вже суджуся з Росією. З 2004 року моя справа (про позбавлення волі) перебуває на розгляді в Європейському суді. На початку 90-х я займалася в Москві правозахисною діяльністю і перетиналася з роботою органів безпеки. Думаю, через це мене і підставили, зробивши причетною до вибуху біля ФСБ», — повідомила жінка.

Що стосується Морозова, то, як з`ясувала газета, в селі Лебедин Черкаської області (ця адреса вказана в переліку) його не знають.

Наразі незрозуміло, що загрожує тим людям, які потрапили до переліку Росфінмоніторингу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.