Новини світу. 31 липня. Викид радіації в атмосферу в зоні аварійної АЕС “Фукусіма-1” різко знизився, але як і раніше значно перевищує допустиму норму.

Радіація на Фукусімі все ще перевищує норму

Про це сьогодні повідомила енергокомпанія, оператор станції TEPCO.

За даними компанії, наприкінці червня викид радіонуклідів в районі станції впав в 2 млн разів у порівнянні з тим рівнем, який був зафіксований в повітрі незабаром після березневої аварії на “Фукусіма-1”. Але, незважаючи на настільки різке зниження, зараз цей показник, судячи по вимірах у верхньому шару ґрунту, як визнає енергокомпанія, “все ще значно перевищує звичайну норму”.

Згідно з представленими оператором АЕС результатами аналізу проб ґрунту, взятого на її території 11 липня, вміст ізотопів йоду-131 з коротким періодом напіврозпаду, до 8 діб, в даний час впав нижче встановленого законом межі. При цьому підвищений радіаційний фон в основному створюють ізотопи цезію-134 та цезію-137 з періодом напіврозпаду відповідно до 2 і 30 років.

В результаті аналізу проб ґрунту на території “Фукусіма-1” і мулу на морському дні поблизу станції раніше було також виявлено невеликий вміст частинок плутонію, вельми небезпечних для здоров’я людини при їх вдиханні. Експерти також попереджають про те, що виявлений у ґрунтових водах та поблизу водозабірника АЕС радіоактивний стронцій становить небезпеку для риб та інших мешканців моря.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.