Новини політики. 15 липня. США. Депутат парламенту від Партії регіонів Олександр Савчук купив у Нью-Йорку підроблені картини російських живописців на велику суму.

Олександр Савчук

Про це пише в п’ятницю газета “Сегодня“.

Савчук купив в 2008 році для люксембурзької компанії Arthur Properties у власника нью-йоркській галереї АВА, колишнього ленінградця Анатолія Беккермана, 18 шедеврів російських живописців XIX і XX століть за більш ніж 9,5 мільйонів доларів.

“Як стверджує компанія (Arthur Properties), експертиза показала, що чотири полотна – фальшивки, а ціна інших завищена”, – пише газета.

Крім того, справжність ще однієї картини також під питанням – зараз вона проходить експертизу.

Сам Савчук від коментарів відмовляється.

Arthur Properties вважає, що галерея завищила вартість картин на 4,1 мільйона доларів, однак Беккерман відмовився повертати гроші, і компанія подала у федеральний суд Південного округу Нью-Йорка позов, за яким хоче відсудити 6,5 мільйона доларів.

Серед ймовірних підробок називаються “Римська сім’я на відпочинку” Семирадського (куплена за 1 мільйон доларів), “В лісі” Шишкіна (1 мільйон доларів), “Вишукана вечеря” Бакаловича (150 тисяч доларів) і “Цвіт магнолії” Гончарової (250 тисяч доларів ). Позивач вважає, що картина Айвазовського “Петро Великий на червоному пагорбі”, яку купили за 4 мільйони доларів, коштує приблизно на 80% дешевше. Ціни на інші картин, згідно з позовом, завищені на 40-60%.

За словами експертів, даний випадок на арт-ринку безпрецедентний.

“Дивно, адже галерея Беккерман має престиж та ім’я. Навряд чи вони б ризикували своїм іміджем, продаючи фальшивки. Не виключено, що в галереї були впевнені в достовірності”, – сказав газеті арт-критик Костянтин Дорошенко.

За його словами, технології підробки картин удосконалюються з кожним роком, і експерти не завжди встигають за ними.

Що стосується формулювання про завищення ціни на картини, то, як каже київський мистецтвознавець Едуард Димшиць, – це непрофесійний підхід.

“Сам факт продажу – це процес домовленості двох сторін. Якщо покупець погодився з ціною, то згодом не може бути претензій”, – вважає він.

Галеристи кажуть, що підробки живопису зустрічаються скрізь. За їхніми словами, на аукціонах продається від 7% до 10% фальшивих робіт, часто аукціонний дім виставляє роботи, не знаючи, що це підробка. Sothebys і Christies страхуються – консультуються з експертами, а в галереях фальшивки трапляються частіше.

Newsmarket

Про політику від Newsmarket: Мельниченко хоче зустрітися з Кучмою у суді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.