Новини світу. 10 липня. Володимир Путін стане лауреатом німецької щорічної премії «Квадрига», яку йому вручать 3 жовтня 2011 в Берліні, повідомляє Deutsche Welle.

Володимир Путін
Путін отримає премію

Премія вручається видатним діячам політики, економіки та культури, які мають «духа першопрохідника» і прагнення до «суспільного блага». Володимир Путін вже сьогодні «гідний окремої глави в книзі історії», цей політик «в традиціях Петра Першого прокладає віхи по напрямку до майбутнього», йдеться у поясненні журі, який потрапив у розпорядження газети Süddeutsche Zeitung.

Присудження премії російському прем’єр-міністру не обійшлося без критики і сумнівів. Так, співголова партії «зелених» Джем Оздемір, що є членом журі, різко висловився проти присудження премії Путіну і утримався при голосуванні. Двоє представників бізнесу також висловили свої сумніви з приводу кандидатури Путіна, проте проголосували на його користь.

Правом виступити проти цієї кандидатури могли скористатися лауреати премії минулих років, у тому числі останній прем’єр-міністр НДР Лотар де Мезьєр і діючий міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Однак вони, як повідомляє джерело, цим правом не скористалися.

Премія «Квадрига» названа на честь скульптури, що увічнює Бранденбурзькі ворота в Берліні. Серед її лауреатів були екс-канцлери Німеччини Гельмут Коль, Герхард Шредер, екс-президент СРСР Михайло Горбачов, екс-президент Чехо-Словаччини Вацлав Гавел і голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу.

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.