Новини економіки. 2 липня. При продажі землі сільськогосподарського призначення один покупець зможе купити не більше 1,5 тис. гектарів.

українські землі
Покупка землі в одні руки буде обмежена

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк в ефірі «Шустер-Live». «Покупка землі в одні руки буде обмежена», — сказав він. За словами міністра, в середньому кожна людина зможе купити не більш, ніж півтори тисячі гектарів землі, але в цілому це буде залежати від того, в якій кліматичній зоні буде знаходитися земельна ділянка.

Крім того, додав М. Присяжнюк, покупець паю перед покупкою повинен буде оприлюднити свої доходи. «Ми передбачаємо обов’язкове декларування доходів, щоб можна було купити земельний пай», — зауважив він.

За його словами, уряд стоїть на позиції, що право купувати землю будуть мати тільки громадяни України і держава. «Якщо буде завершена земельна реформа і прийнятий закон про ринок землі, право купівлі-продажу будуть мати тільки громадянин України і держава у вигляді Державного земельного фонду», — сказав міністр.

М. Присяжнюк також відзначив, що уряд пропонує низку механізмів щодо запобігання спекуляцій на ринку землі. За його словами, якщо людина захоче продати куплений пай, то «повинна буде заплатити 100% мита в перший рік, 90% – в другий, і так до десятого року». «Тобто економічно тебе поставлять у такі рамки, що перепродавати землю раніше, ніж через 10 років, буде економічно невигідно», — сказав він.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики та продовольства провести «комунікаційну кампанію» щодо ініційованого владою зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Джерело ДТ

Новинка від NewsMarket: Samsung представив новий смартфон Galaxy Z

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.