Новини світу. 7 липня. Чилі. Співробітники американської мережі кав’ярень Starbucks в Чилі вийдуть у четвер на перший в історії компанії страйк.

Працівникам Starbucks хочеться більшої зарплати і обідів

За словами працівників кав’ярні, через низькі зарплати вони не можуть дозволити собі навіть ланч.

Працівники 30-ти з 31-ої чилійської кав’ярні Starbucks мають намір страйкувати кілька днів.

Про це розповів глава союзу робітників Starbucks в Чилі 24-річний Андре Джордано, пише WSJ.

За його словами, середня зарплата співробітників Starbucks в країні вже протягом восьми років не змінюється і становить $2,5 за годину.

«Ланч в Чилі коштує від $5 до $6», – додає він.

Два роки тому співробітники кав’ярні домоглися оплачуваного ланчу. Менеджери Starbucks щомісячно отримують $50 на ланч, іншим співробітникам дозволяється безкоштовно взяти дві чашки кави на день.

“Я б волів з’їсти сендвіч”, – сказав Джордано.

Американським компаніям, що вийшли на міжнародний ринок, нерідко доводиться стикатися з невдоволенням робочих груп та умовами влади.

У квітні союз працівників Starbucks в Чилі представив керівництву компанії лист з 20-ти вимог, у тому числі співробітники зажадали щомісячних бонусів на ланч в розмірі $100 і повністю оплачувану медичну страховку. Коли стало зрозуміло, що жоден пункт не буде прийнятий керівництвом компанії, вони прийняли рішення страйкувати.

Керівництво Starbucks не згідне з працівниками.

“Вимоги значно перевищують норми, прийняті в сфері бізнесу Чилі“, – коментує ситуацію представник Starbucks Джим Олсон.

Він додав, що компанія надає низку можливостей своїм співробітникам, при цьому вони набагато більші від того, що пропонується працівникам інших мереж в Чилі.

Наприклад, працівники кав’ярень Starbucks мають 30% знижку на їжу та напої, крім цього компанія покриває 70% витрат на охорону здоров’я.

Чилі, куди Starbucks прийшла в 2003 році, єдина країна, в якій компанія має справою з таким великим об’єднанням працівників. Близько третини з 670-ти барістів компанії є організованими в союз.

Андре Джордано сказав, що компанія пригрозила звільнити або відмовити в акціях для профспілки. У результаті, за словами Джордано, чисельність працівників в союзі знизилася з 270 до 200 за останні два місяці.

В компанії це категорично заперечують.

“Це все неправда. Ми поважаємо свободу вибору наших партнерів, а також їхнє легальне право об’єднуватися”, – заявив Джим Олсон.

Він надіється, що страйк незначно вплине на роботу кав’ярень в країні.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.