Новини здоров’я. 16 липня. Експерти підозрюють, що виробники газованих напоїв додають кофеїн у свою продукцію навмисно – щоб викликати у споживачів звикання і набити свої кишені.

молодь, алкоголь
Розрекламовані газовані напої несуть у собі шкоду

Кофеїн, доданий в солодкі газовані напої, змушує тінейджерів вибирати їх серед інших напоїв.

Американські дослідники провели ряд дослідів і з’ясували, що, чим більше кофеїну в напої, тим більше він подобається молодим дівчатам і хлопцям.

Підлітки, самі того не підозрюючи, віддають перевагу прохолодним напоям, що містять кофеїн, незалежно від того, знають вони про його зміст, чи ні.

«Виробники газованої води стверджують, що додають кофеїн в напої лише для того, щоб покращити їх смак. Тим не менше, більшість людей не відчувають різниці в смаку напоїв з кофеїном і без кофеїну. Ми підозрюємо, що ця речовина додається в напої зовсім з інших причин», – відзначають дослідники.

Для підтвердження своєї теорії вони запрошували до лабораторії 12-17-річних підлітків, щоразу пропонуючи їм спробувати різні газовані напої і відзначаючи їх переваги. Після кількох таких візитів виявилося, що учасникам все більше і більше подобаються напої з підвищеним вмістом кофеїну, тоді як їхні думки щодо напоїв без кофеїну не змінювалися.

Результати роботи підтверджують відомий раніше зв’язок між уподобаннями тінейджерів і вмістом кофеїну в напоях, а також наочно демонструють той факт, що перевага «піддається дресируванню».

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.