Новини світу. 10 липня. Персональний фотограф Михайла Саакашвілі Іраклій Геденідзе, затриманий на початку липня за підозрою в шпигунстві, зізнався у співпраці з російськими спецслужбами.

Фотограф "зливав" інформацію спецслужбам

Визнання Геденідзе показали в ефірі грузинського телебачення. Геденідзе заявив, що передавав своєму колезі Зурабу Курцікідзе, який безпосередньо контактував з російською стороною, розпорядок дня грузинського президента Михайла Саакашвілі, маршрути кортежу і розташування резиденцій. За словами фотографа, на передачу інформації його змусив Курцікідзе погрозами і шантажем. При цьому сам Курцікідзе своєї провини не визнає.

Раніше 9 липня МВС Грузії розповсюдило повідомлення, в якому стверджувалося, що затримані напередодні фотографи (в числі підозрюваних також виявилися Георгій Абдаладзе та дружина Геденідзе Натія; її згодом відпустили) працювали на російські спецслужби і передавали їм секретну інформацію, у тому числі військового характеру.

Четверо фотографів були затримані 7 липня 2011 року. Представники грузинських силових структур заявили, що фотокореспондентів підозрюють у співпраці з якоюсь зарубіжної розвідслужбою; в перших повідомленнях приналежність спецслужби і характер переданої інформації не уточнювалися. Затриманих залишили під вартою до початку судового розгляду, який призначили на 2 вересня 2011 року.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.