Новини України. 25 липня. Напередодні візиту до Києва патріарх звернувся до віруючих Росії, України та Білорусі.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав народи Росії, України та Білорусі стати гідними спадкоємцями святого князя Володимира, хрестителя Русі.

Про це йдеться в патріаршому посланні духовенству і мирянам Російської православної церкви з нагоди Дня Хрещення Русі, який відзначається 28 липня, в день пам’яті святого князя Володимира.

“Київська крещальна купіль навіки зв’язала загальною історичною долею єдинокровні народи Росії, України та Білорусі. Ця поворотна подія на століття визначила національну ідентичність східних слов’ян, задавши вектор їх духовно-морального і культурного розвитку”, – зазначив Кирило.

Патріарх висловив переконання, що “всі ми, наступники дніпровської Йордані, є, незважаючи на розділяючі нас земні кордони, громадянами єдиної духовної Вітчизни – Святої Русі”.

Він торкнувся і національного питання, зазначивши, що характер слов’янський народів – один. А також запропонував зробити релігійну мотивацію основоположною при вирішенні етичних проблем.

“Для наших країн православ’я стало тією потужною силою, яка вплинула на формування національного характеру, моральності та психологічного складу народів історичної Русі”, – сказано в зверненні.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило прибуде до України з візитом 26-28 липня з нагоди 1023 річниці Хрещення Русі.

У цьому році патриарх Кирило відвідав Україну на 25 річницю Чорнобиля, а потім приїздив у Донецьк і Харків на ювілей. Патріарх Кирило зібрав у Харкові під дощем 15 тисяч віруючих. У 2010 році Патріарх Кирило тричі був на Україні. Останній візит був присвячений 75-річчю митрополита Володимира.

Джерело tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.