Новини світу. 8 липня. У білоруському місті Гродно в четвер продовжилися судові процеси над учасниками мовчазних акцій протесту, одному з них – однорукому білорусу – присудили штраф у розмірі $ 200 за оплески.

Білорусів судять за "мовчазні" акції

Більшості затриманим присуджують адміністративне покарання у вигляді штрафу, але багатьох також засуджують до 10-15 діб арешту. Як розповідають свідки, жителю Гродно на ім’я Костянтин (прізвище уточнити не вдалося) присудили максимально можливу суму штрафу – 150 000 білоруських рублів (більше $ 200).

Один зі свідків переконував суд, що затриманий під час несанкціонованої акції аплодував. Батько підсудного, який був присутній в залі суду, не витримав і, вставши, заявив: «Як це можливо, якщо мій син інвалід? У нього замість руки – протез ». За словами свідків, суддя все це вислухала, а потім опустила голову і сказала постановила затриманому виплатити штраф, передає Газета. Ru

Раніше Олександр Лукашенко заявив, що учасники, які проводять по середах акції протесту «Революції через соціальні мережі» отримують гроші за участь в цих акціях.

Напередодні в Мінську та інших білоруських містах міліція знову розганяла людей, які виходили на площі і аплодували. Джерело в МВС після цього повідомило, що востаннє були затримані близько 400 учасників “Революції через соціальні мережі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.