Новини світу. 17 липня. Китай. 17 липня. Міністерство закордонних справ Китаю заявило в суботу ввечері, що зустріч, яка відбулася раніше у Вашингтоні президента США Барака Обами і тибетського духовного лідера в вигнанні Далай-лами «стало грубим втручанням у внутрішні справи Китаю, боляче вразило почуття китайського народу і зашкодило китайсько-американським відносинам», повідомило офіційне китайське агентство «Сіньхуа».

Далай Лама

Раніше в суботу Обама прийняв Далай-ламу в Білому домі попри попередження з боку Китаю, частиною якого є нині Тибет, але не в Овальному кабінеті, де відбуваються офіційні прийняття, а в так званій Маповій кімнаті – приміщенній для неофіційних заходів.

Напередодні Білий дім заявив, що ця зустріч підкреслює, що президент США «твердо підтримує збереження унікальної релігійної, культурної й мовної ідентичності Тибету і захист людських прав тибетців» і наголосить на тому, що він постійно підтримує діалог між представниками Далай-лами і владою Китаю з метою залагоджувати розбіжності.

Далай-лама, який нещодавно відмовився від ролі політичного лідера тибетців у вигнанні і залишився лише духовним лідером тибетців, уже давно заявляє, що змирився з владою Китаю над Тибетом і лише мирним шляхом домагається для тибетців у Китаї певних прав. Китай же щоразу твердить, що Далай-лама є сепаратистом, і різко протестує проти будь-яких його зустрічей із іноземними офіційними особами.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.