Новини здоров’я. 3 липня. Кинутий на тротуар чи проїжджу частину сигаретний недопалок у цивілізованих країнах може означати штраф для курця. І набагато більших збитків для природи, особливо водної її частини – річок, озер, морського узбережжя.

Сигарета
Недопалки треба викидати в смітники

Це встановили вчені з США.

Коли йде злива або інтенсивно тане сніг дурнопахнучі недопалки змиваються в систему зливної каналізації. Вода з труб потрапляє в річку, озеро або море. Недопалки, принесені нею, представляють загрозу для риб та інших водних організмів.

У використаних сигаретних фільтрах містяться такі токсичні елементи, як кадмій і миш‘як, а також потенційні канцерогени начебто бензолу. Дослідники з Піттсбурга говорять і про те, що ацетат целюлози, з якого роблять фільтри, розкладається у воді не за рік, і не за два, а не раніше, ніж через 10 років. Нікотин, що міститься в недопалках, отруює риб і ракоподібних, які сприймають їх за їжу. До всього іншого, не дуже приємно споглядати, як по водній гладі пливуть сигаретні бички та цигаркові гільзи.

Курці, яким не байдужа екологія рідного краю, слід обходиться з недопалками акуратніше. Для нових автомобілів, в яких не передбачено попільничок, випускається такий аксесуар, як «попільничка», що вставляються в підставку для стаканів. Для курців вуличних випускаються кишенькові попільнички. Зрештою, майже нікому майже ніщо не заважає донести недопалок до урни або сміттєвого бака. Щоб він не опинився у воді, яку ми рано чи пізно вип’ємо або зіллємо на руки.

Джерело Вкурсі

Про здоров’я від Newsmarket: Харчуватися потрібно правльно та смачно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.