Новини світу. 26 липня. Дефолт США за борговими зобов’язаннями або істотне зниження суверенного рейтингу країни загрожує принести нову хвилю нестабільності на світові ринки і підірвати відновлення глобальної економіки.

МВФ
МВФ попереджає, що американський дефолт підірве світову економіку

Таку точку зору висловила сьогодні директор Міжнародного Валютного фонду Крістін Лагард.

“Це буде дуже, дуже серйозна подія, не тільки для економіки США, а й для глобальної економіки в цілому, тому що наслідки американського дефолту будуть великі і не будуть обмежені територією США“, – заявила вона, виступаючи в нью-йоркській Раді з міжнародних відносин.

Крістін Лагард підкреслила, що адміністрації Барака Обами і Конгресу необхідно якомога швидше вирішити всі розбіжності і домовитися про підвищення межі держборгу, а також прийняти кроки зі скорочення бюджетного дефіциту.

“Час іде”, – підкреслила глава МВФ, додавши, що на даному етапі зволікання у Вашингтоні можуть дорого обійтися світовій економіці. “Проблема повинна бути вирішена негайно”, – зазначила вона

Лагард виступила з попередженням і європейським державам, закликавши їх якомога швидше вирішити свої боргові проблеми та вжити заходів щодо захисту єврозони, домовленість щодо яких була досягнута в ході саміту лідерів ЄС минулого тижня.

“Нестабільність може знову охопити регіон” навіть незважаючи на те, що угода між 17 лідерами країн зони євро “тепло зустріли фінансові ринки”, заявила глава МВФ.

Вона попередила, що в короткостроковій перспективі можуть спостерігатися негативні наслідки консолідації бюджетів. “Наші дослідження свідчать, що скорочення дефіциту на 1 % в більшості випадків призводить до 0,5 %зниження темпів зростання економіки”, – зазначила Лагард.

У зв’язку з цим вона підкреслила, що бюджетне регулювання необхідно здійснювати, “будучи впевненим, що воно принесе користь економіці”. В черговий раз торкнувшись США, глава МВФ порадила не поспішати з серйозним скороченням витрат, враховуючи той факт, що американська економіка стоїть на порозі “чергового відновлення, що супроводжується застоєм на ринку праці”.

На думку Крістін Лагард, Вашингтону необхідно вжити заходів щодо зниження зростання безробіття і активно підтримувати ринок нерухомості.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.