Новини економіки. 17 липня. Постанова Київського апеляційного госпсуду, якою визнано недійсною участь «Нафтогазу Україна» в статутному капіталі ЗАТ «УкрГаз-Енерго», позбавляє можливості НАК продати законтрактовані обсяги російського газу.

газ
Багатії знову ділять газовий ринок

У квітні Кабмін скасував монопольне право «Нафтогазу» розмитнювати газ, що імпортують (постанова № 343). Урешті-решт у «Нафтогазу» залишиться обов’язок забезпечувати, зокрема дорогим російським газом, бюджетну сферу, а промислові підприємства перейдуть на закупівлю дешевшого газу в комерційних структур, серед яких і «УкрГаз-Енерго».

Беручи до уваги той факт, що договір із «Газпромом» від 19 січня 2009 року все ще діє, залишається незрозумілим, куди «Нафтогаз» діватиме свої майже 18 млрд кубометрів і російський газ, що купують за контрактом (а це понад 30 млрд кубометрів на 2011 рік), якщо в ПСГ знаходиться значна частина з оскарженого «РосУкрЕнерго» 12 млрд кубометрів, а відроджене ЗАТ «УкрГаз-Енерго» намагається відстояти права на кілька мільярдів кубометрів газу, що колись зберігалися в українських ПСГ.

Нагадаємо, що 30 червня Київський апеляційний госпсуд визнав за необхідне прибрати із засновників «УкрГаз-Енерго» лише «Нафтогаз», тобто, єдиним засновником СП тепер є «РосУкрЕнерго».

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.