Новини політики. 12 липня. На Помаранчеву революцію просили 8 млн дол, а закінчилося все 45 млн дол.

Борис Березовський
Березовський підтримав Майдан, бо думав, що ті події вплинуть на Росію

Про це повідомив російський олігарх Борис Березовський в інтерв’ю газеті Сегодня.

Березовський зазначив, що у 2003 році він поспілкувався з Віктором Ющенком по телефону: “Він попросив мене підтримати незалежні ЗМІ, громадянське суспільство — я ж у 2000 році відкрив Фонд цивільних свобод у Нью-Йорку.

А потім до мене у Лондон приїхав Жванія і ми домовилися про фінансування: спочатку вони просили 8 млн доларів, але все закінчилося 45 млн”, — заявив Березовський.

Березовський підкреслив, що йому ніколи не обіцяли ці гроші повернути, але обіцяли за них відзвітувати, чого, на жаль, не відбулося.

«Тому я пізніше затіяв розслідування, від якого Жванія разом з Третьяковим всіляко ухилялися, відмовлялися прийняти повістки для приїзду до Лондона. І, загалом, вони досі, по-моєму, бігають», — додав він.

Говорячи про причини підтримки МайдануБерезовський повідомив, що розраховував на його вплив на Росію. Він також зазначив, що Ющенко і Тимошенко не виконали своєї історичної місії і зрадили народ України.

“Все одно, незважаючи ні на що, на ці помилки, на зраду, — те, що зробили помаранчеві, назавжди відрізало Україні шлях у радянське стійло.

І навіть прихід Януковича, який, безумовно, не демократ, це вже точно, але настільки багато змін відбулося за короткі п’ять років правління Ющенка, що Україна далеко втекла на Захід, набагато випередивши всі країни пострадянського простору, окрім, мабуть, Грузії. Якби Тимошенко і Ющенко не посварилися, боролися з корупцією, то у Росії цьому путінському режиму не вдалося б просто так від цього відмахнутися”, — додав Березовський.

Олігарх не шкодує, що підтримав Майдан:

“Я вважаю, що це найвигідніше моє вкладення за всю історію, що в мене є гроші. Менталітет нації до української революції і після – він став зовсім інший. Люди стали більш вільні”.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.