Новини світу. 17 липня. Японія. На АЕС «Фукусіма-1» призупинено ряд відновлювальних робіт у зв’язку з наближенням до Японії дуже потужного тайфуна.

Фукусіма
На Фукусіму рухається тайфун

Про це сьогодні повідомила компанія-оператор станції Tokyo Electric Power.

У компанії побоюються, що шостий за рахунком в цьому сезоні тайфун охопить цього разу зону станції. Щоб уникнути ускладнення ситуації, вирішено на період негоди припинити відкачку радіоактивної води в плавучий резервуар «Мегафлоут», який зараз пришвартований у вантажному порту поруч із «Фукусіма-1». Фахівці вже від’єднали шланги, за якими рідина подавалася з підвалів будинків п’ятого та шостого реакторів в трюми плавзасобу. Прибрано шланги для подачі морської води в систему охолодження шостого реактора.

Поблизу першого реактора, де раніше була розпочата підготовка до зведення захисного купола, тимчасово зупинені підйомні крани. Проводиться додатковий ремонт дахів і закладення тріщин у фундаменті турбінного залу третього реактора. Проте в компанії-операторі не виключають, що дощові потоки все ж можуть залити частина найбільш пошкоджених від вибухів водню енергоблоків, що призведе до припливу радіоактивної води в їх підвалах.

За оцінкою національного метеорологічного управління, що наближує в даний час на південь Японського архіпелагу тайфун є «дуже сильним, швидкість вітру в його епіцентрі досягає 50 метрів в секунду». І, як вважають синоптики, під ударами стихії на початку наступного тижня можуть опинитися західні та східні регіони Японії, включаючи прибережні ділянки префектури Фукусіма, де знаходиться аварійна АЕС.

Джерело Газета.ру

Про світ від Newsmarket: В Інтеренті з’явився відеозапис розстрілу солдатами Младіча мусульманських полонених

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.