Новини України. 28 липня. В Міжнародному валютному фонді незадоволені змінами в бюджеті України від 14 червня, якими його дохідна частина збільшена на 14,47 млрд грн., а витратна – на 11 млрд грн., а також діючими тарифами на газ і тепло для населення.

МВФ
МВФ просить збільшувати тарифи хоча б на 10% щомісяця

Про це йдеться в звіті за підсумками переговорів української урядової делегації з керівництвом МВФ в середині червня.

Згідно з документом, в ході переговорів в.о. директора-розпорядника МВФ Джон Ліпскі зазначив, що прибуткова частина бюджету збільшена “незважаючи на рекомендацію МВФ про несвоєчасність таких дій, оскільки всім країнам варто зберігати перевиконання доходів для створення буферів безпеки”.

Представники української делегації у відповідь на таку заяву зазначили, що збільшення дохідної частини держбюджету “дозволило вирішити низку питань контролю над витратами, зокрема, істотно поліпшити баланс Пенсійного фонду, зупинивши списання мільярдних сум за судовими рішеннями”.

Також в ході переговорів українська делегація підкреслила, що повернутися до питання про необхідність підвищення тарифів на газ і тепло для населення доцільно після встановлення в Україні більш жорсткого контролю над інфляцією.

Однак керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс “висловив думку, що якщо з липня поточного року не почнеться помісячне збільшення тарифів хоча б на 10% в місяць, то досягти угоди про просування програми у вересні буде надзвичайно складно”.

Також, під час переговорів керівництво МВФ погодилося з пропозицією української сторони перенести обговорення щорічних консультацій між Україною та МВФ з 6 липня на пізніший термін. Українська сторона вважає, що обговорення цього питання можна проводити після перегляду програми співробітництва.

В результаті переговорів сторони домовилися продовжити співпрацю.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.