Новини технологій. 1 липня. Microsoft намагається запатентувати технологію законного перехоплення спілкування в VoIP-мережах.

Microsoft Skype
Microsoft хоче усе прослуховувати

Заявка на патент була подана ще в 2009 році, задовго до придбання Skype, проте в публічний доступ вона потрапила лише кілька днів тому, повідомляє “Про ІТ“.

Судячи з опису, технологія Legal Intercept аналогічна існуючим інструментам з перехоплення звичайних телефонних розмов, які телекомунікаційні компанії багатьох країн надають правоохоронним органам відповідно до вимог законодавства. Просто, як зазначається в заявці, у випадку з VoIP старі методи вже не працюють.

Схоже на те, що до купівлі Skype, що стала для багатьох несподіванкою, в «Майкрософті» готувалися заздалегідь. Не виключено також, що в Skype вже реалізовано якийсь різновид подібної прослушки.

Колись давно криптографічна система захисту розмов по Skype була надана для вивчення незалежим експертом, який визнав її надійною. Але з тих пір спливло багато води, і Skype встиг змінити власників (навіть якщо забути про «Майкрософт»). Більше того, в компанії недвозначно заявляли про свою готовність співпрацювати з правоохоронними органами, як того вимагає законодавство (це прозвучало у відповідь на повідомлення про скарги на Skype з боку цих самих органів).

Але якщо ще можна сумніватися в тому, чи існують «фірмові» бекдори для прослушки Skype-розмов зараз, все йде до того, що сумніватися в їх існування вже не доведеться. Можливо, тоді користувачі збагнуть, що одним «Скайпом» VoIP не обмежується.

Про Іт від Newsmarket: HP поділиться webOS з іншими компаніями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.