Новини економіки. 18 липня. Канцлер ФРН Ангела Меркель не вважає, що проблеми із заборгованістю ряду країн єврозони можуть стати загрозою для існування єдиної європейської валюти.

Ангела Меркель
Меркель не вважає, що євро переживає кризу

“Кризи євро немає”, – заявила вона в інтерв’ю німецьким ЗМІ. На її думку, про кризу можна говорити лише стосовно окремих країн.

“Ми працюємо над тим, щоб євро був стабільною валютою”, – зазначила вона. Німеччині “особливо необхідна загальноєвропейська грошова одиниця”, запевнила глава німецького уряду.

Євро – це “частина європейської ідентичності”, вважає вона. Між тим Меркель вже не виключає реструктуризації грецької заборгованості. Вона, однак, зазначила, що цей крок не є бажаним сценарієм.

Одночасно німецький канцлер висловила впевненість в тому, що на позачерговому саміті країн єврозони вдасться досягти єдності щодо надання допомоги Греції. Вона додала, що поїде на ці переговори лише в тому випадку, якщо можна буде розраховувати на досягнення конкретних результатів, передає Deutsche Welle.

У світлі критики щодо американських рейтингових агентств Ангела Меркель підкреслила, що проблемою є борги, а не агентства. “Однак у кризові моменти ці організації ще більше поглиблюють проблеми”, – сказала вона. Разом з тим Меркель заявила, що вона вітала б створення європейського рейтингового агентства.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.