Новини України. 14 липня. 45% громадян України не проти застосування смертної кари щодо в’язнів.

смертна кара, страта
Українці не проти відновлення смертної кари

Такими є дані опитування, проведеного Research and Branding Group.

Громадська думка в Україні щодо оцінки рішення 1999 року про скасування смертної кари розділилася на дві половини, відзначають в компанії.

Більша частина респондентів (45%) в цілому вважають рішення про скасування неправильним і 40% таке рішення підтримують. Не змогли відповісти на поставлене питання 14% опитаних респондентів. У регіональному розрізі кожен другий житель Заходу України (51%) вважає рішення про скасування смертної кари правильним, а на Південному сході 46% опитаних вважають таке рішення неправильним.

45% респондентів хочуть відновлення смертної кари і 43% проти такого рішення.

Не змогли відповісти 12% опитаних респондентів. Найбільша кількість противників смертної кари проживає на Заході України (54%), а найбільша кількість прихильників смертної кари живе на Південному сході (48%) і в Центрі України (46,5%), йдеться в повідомленні R&B Group.

Основний сенс такого покарання як смертна кара, опитані респонденти, визначають як виняткова міра для невиправних злочинців – 42%, законна міра покарання за тяжкий злочин – 31%, як засіб залякування – 23%, як абсолютно непотрібне покарання – 21%, як засіб справедливості й відплати злочинцю 18% і що смертна кара це спосіб оздоровлення суспільства та зміцнення моралі – 7% респондентів від усіх опитаних.

45% мешканців України вважають страту страшнішою для людини, ніж довічне ув’язнення. 38% респондентів дотримуються зворотної точки зору: довічне ув’язнення страшніше смертної кари. Не змогли відповісти 18% опитаних.

На сьогоднішній день, 75% респондентів вважають, що рівень злочинності в Україні високий, 18% опитаних вважають, що рівень злочинності в країні середній, і лише 6,5% оцінюють його як низький.

Дослідження проводилися 20-31 березня 2011 року. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +/-2,2%.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.