Новини здоров’я. 10 липня. Щотижневий масаж позбавляє від болю в спині набагато краще, ніж прийом медикаментів і фізичні вправи.

Масаж допомагає краще, ніж ліки і вправи

Причому благотворний ефект від 10-тижневого масажу триває цілих шість місяців. Про це заявляють співробітники некомерційного Інституту досліджень здоров’я в Сіетлі (США). Дослідження проводилося за участі 300 осіб, які протягом останніх трьох місяців страждали від хронічного болю у попереку без видимих ​​медичних причин.

Кожного тижня третина групи отримувала структурний масаж (усуває напругу в певних тканинах і зв’язках), третина – релаксаційний (розслабляє м’язи), а інші продовжували лікуватися по-старому – знеболюючими, міорелаксантами, вправами та зниженням рівня фізичної активності.

Через десять тижнів масажу випробовувані повідомили, що больові симптоми стали мучити їх набагато менше. Через півроку у тих, хто не ходив на масаж, больові відчуття в спині зберігалися, а до членів двох «промасажованих» груп болю, на щастя, не повернулися. Вчені відзначають: болезаспокійливий ефект від обох видів масажу був майже однаковий.

На наступному етапі досліджень фахівці хочуть вивчити причини ефективності кожного виду масажу: чи стимулюють вони тканини, чи заспокоюють нервову систему або просто дозволяють пацієнтові провести якийсь час в розслаблюючій обстановці.

Джерело Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.