Новини світу. 2 липня. Глобальна криза 2008-2009 років стала причиною зниження народжуваності в Європі та США.

Криза "зупиняє" народжуваність дітей

На думку вчених з Віденського інституту демографії, після економічної рецесії незмінно настає криза народжуваності. Криза 2008-2009 років стала першою серйозною кризою за останні 40 років, і серед її наслідків можна відзначити зниження рівня народжуваності в деяких розвинених країнах, включаючи Іспанію і США.

У таких державах, як Англія, Уельс, Італія, Ірландія і Україна зростання народжуваності, що намітилося десять років тому, зупинилося. Основними факторами, що впливають на наміри громадян народжувати дітей під час рецесії, є зростаючий рівень безробіття і невпевненість у завтрашньому дні.

Індивідуальна реакція на рецесію залежить від віку, статі, кількості дітей у сім’ї, рівня освіти та імміграційного статусу. Приміром, молоді бездітні пари рідше від інших вирішують народжувати під час фінансової кризи. Жінки з високим рівнем освіти також воліють чекати більш сприятливих часів, особливо, якщо у них ще немає дітей.

На відміну від них, економічна нестабільність ніяк не впливає на народжуваність дітей у менш освічених жінок. З чоловіками справа йде інакше: чим нижчий рівень освіти і дохід потенційного батька, тим важче йому знайти партнерку і прогодувати сім’ю під час кризи, у зв’язку з чим його бажання завести дітей ніяк не реалізується.

NewsMarket

Новинка від NewsMarket: Samsung представив новий смартфон Galaxy Z

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.