Новини медицини. 8 липня. Американські вчені виявили, що любов знижує больові відчуття і дає відчуття безпеки, діючи на відповідні ділянки мозку.

любов у таблетках
Любов - як знеболювальне

У дослідженні, проведеному співробітниками Каліфорнійського університету під керівництвом Наомі Айзенбергер, взяли участь 17 жінок, які на момент експерименту знаходилися в довготривалих романтичних стосунках.

Всі вони отримували больові електричні розряди, перебуваючи в магнітно-резонансному томографі. При цьому їм поперемінно демонстрували фотографії їх партнерів, незнайомих людей і неживих предметів.

У ході експерименту учасниць просили оцінити за 20-бальною шкалою больові відчуття від кожного розряду. З’ясувалося, що найменшу біль жінки відчували, коли отримували розряди, дивлячись на фотографію свого партнера.

Аналіз зроблених томограм показав, що при цих розрядах активація больових центрів мозку частково придушувалася підвищенням активності вентромедіальної префронтальної кори – ділянки мозку, що відповідає за відчуття безпеки. Крім того, коли жінки дивилися на фотографію партнера, у них знижувалася активність дорсальної передньої частини поясної звивини, в якій формуються стресорні реакції. Причому, виявлені ефекти виявилися тим сильнішими, чим довшими і ближчими були стосунки.

NewsMarket

Топ-новина від NewsMarket: Рада схвалила пенсійну реформу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.