Новини світу. 31 липня. Лише 5% росіян вважають Олександра Лукашенка “єдиним справжнім другом Росії”.

Демократія буває різною
Лукашенко втрачає популярність в Росії

При цьому чверть (24%) не змогли висловити свою думку про нього, а 40% громадян Росії не заперечують, якщо Лукашенко піде у відставку, категорично ж проти цього виступають 26%. Такими є дані опитування “Левада-центру”, пише сайт “Хартия ’97”.

Опитування, проведене 15-19 липня в 130 населених пунктах 45 регіонів РФ, показало зниження частки респондентів, які вважають Білорусь дружнім Росії державою, до 68% з 76% в 2010 році.

Експерти “Левада-центру” констатують, що на тлі останніх подій у Білорусі знизився і престиж Олександра Лукашенка.

Так, в 2007 році всього 10% російських громадян вважали білоруського правителя диктатором, а зараз такої думки дотримуються вдвічі більше респондентів.

19% опитаних називають його “шанованим лідером білоруського народу”, тоді, як ще в 2007 році таких було 30%. Вдвічі за той же період зросло число прихильників думки, що Лукашенко “останній сьогодні диктатор в Європі” (з 10% до 20%).

Серед росіян як і раніше переважає думка про те, що для Росії краще, щоб при владі в Білорусі залишався Лукашенко (35%), чверть респондентів хочуть, щоб до влади в Білорусі прийшла інша людина (24%). Важко сказати, що краще для Росії – 41%.

У січні 2011 року, оцінюючи дії влади Білорусі, яка розігнала мітинг протесту, 39% громадян РФ засуджували це, висловлювали обурення 26% опитаних, уточнили соціологи.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.