Новини світу. 4 липня. Білорусія була і залишається складальним цехом Росії, тому, підтримуючи економіку республіки, влада РФ підтримує і свої підприємства.

Лукашенк: ми складальний цех Росії

Таку точку зору висловив сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко в ході зустрічі з секретарем Союзної держави Павлом Бородіним.

“Мене дивує: невже російське керівництво не розуміє, коли говорить, що вони нас субсидують, кредитують? Ми як були складальним цехом Союзу, так і залишилися складальним цехом Росії“, – заявив глава держави.

За його словами, республіка не тільки споживає близько 60% комплектуючих з Росії, а й забезпечує роботу підприємств, на яких зайнято в Росії понад 15 млн осіб. “Так вони що, не розуміють, що, підтримуючи економіку Білорусі, вони підтримують російські підприємства?” – поцікавився А. Лукашенко.

Білорусія потрапила в скрутне становище на початку цього року. Соціально орієнтована політика Олександра Лукашенка і його передвиборні обіцянки лягли непосильним тягарем на бюджет. Ситуація з платіжним балансом неухильно погіршувалася, а валютний ажіотаж, який виник, знекровив золотовалютні резерви Національного банку країни.

В кінці травня Нацбанк офіційно девальвував білоруський рубль, знизивши його курс до долара відразу на 56%. На початку червня ЄврАзЕС схвалила надання кредиту Білорусії. Грошові кошти в розмірі 3 млрд дол надано терміном на 10 років за плаваючою ставкою 4,1% річних. Перший транш в обсязі 800 млн дол перерахували в середині червня.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.