Новини України. 27 липня. Більшість українців кажуть, що ніколи не вживали наркотики.

14,3% відмовилися відповідати на питання

Про це свідчать дані опитування, проведеного в липні Інститутом Горшеніна.

Зокрема, зазначається, що 81,8% опитаних українців стверджують, що не мають досвіду вживання наркотиків. Зізналися в тому, що мають такий досвід, 3,9% респондентів, а 14,3% – відмовилися дати відповідь на це питання.

Згідно з опитуванням, переважна більшість українців (87,6%) вважає наркоманію серйозною проблемою для країни. Не бачать у цьому проблеми 5,3% опитаних, а 7,1% – відмовилися відповідати на це запитання.

Більшість українців (74,9%) не згодні з тим, що слабкі наркотичні речовини не є небезпечними для здоров’я і можуть вільно продаватися, як тютюн і алкоголь. З них 44,8% точно не згодні з таким твердженням, а 30,1% – швидше не згодні. При цьому 17,8% респондентів згодні з цим твердженням і не вважають слабкі наркотичні речовини більш небезпечними, ніж алкоголь і сигарети. З них відповідь «скоріше згоден» обрали 13,1%, «точно згоден» – 4,7%. Не змогли відповісти на дане питання – 7,3% опитаних.

Більше половини громадян України (56,8%) вважають, що зменшити кількість наркозалежних людей можна за допомогою посилення контролю за продажем наркотичних і психотропних препаратів. Вважають, що це можна зробити за допомогою посилення кримінальної відповідальності за вживання наркотиків 35,4%, примусового лікування наркоманів – 30,5% респондентів. Вірять у те, що зменшити кількість наркоманів допоможе посилення пропаганди здорового способу життя 21,8% опитаних, а 8,7% вважають, що для цього варто легалізувати легкі наркотики. При цьому 7,4% громадян України стверджують, що зменшити кількість наркоманів неможливо, 5,2% пропонують ставитися до наркозалежних толерантно, а 4,6% – не змогли відповісти на дане питання.

Більшість українців (79,6%) вважає заходи, прийняті правоохоронними органами для боротьби з наркоманією, недостатніми. З них 45,4% вибрали варіант відповіді «точно ні», а 34,2% – «скоріше ні» на це запитання. Вважають, що правоохоронні органи роблять все необхідне для боротьби з наркоманією, 18,6% респондентів. З них відповідь «скоріше так» дали 10,2%, «точно так» – 8,4% опитаних. Не змогли відповісти на це питання – 1,8% громадян України.

Більшість українців (79,1%) вважає, що правоохоронним органам слід посилити боротьбу з незаконним обігом наркотиків. З них 43,2% вибрали варіант відповіді “скоріше так”, 35,9% – «точно так». Не бачать необхідності в посиленні боротьби з незаконним обігом наркотиків 16,0% респондентів. З них відповідь “скоріше ні” дали 9,8%, «точно ні» – 6,2% опитаних. Не змогли відповісти на дане питання – 4,9% громадян України.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.