Огляд преси. 6 липня. Деякі прихильники Домініка Стросс-Кана висувають тезу про змову, вказуючи на деякі моменти, які викликають у них сумніви, пише Le Parisien.

домінік стросс-кан
Проти екс-глави МВФ змовилися?

“Деякі прихильники Стросс-Кана говорять про “змову”, метою якої є усунення фаворита президентської гонки або ж незручного глави МВФ. Ця гіпотеза виявляється необгрунтованою при розгляді конкретних фактів”, – пише видання.

“Як інформація про арешт дійшла до Єлисейського палацу? Першим про події був проінформований Анж Манчіні, голова служби координації розвідки Єлисейського палацу. Манчіні отримав повідомлення по телефону від керівника служби безпеки групи Accor (французька компанія, оператор мереж готелів і ресторанів).

Манчіні поінформував директора кабінету президента Ніколя Саркозі. Був поінформований і міністр внутрішніх справ Франції Клод Геан. На думку прихильників теорії змови, Геан підозріло швидко дізнався про арешт Стросс-Кана в аеропорту Нью-Йорка.

У МВС Франції заявляють: “Міністра будять кожну ніч, іноді по кілька раз, щоб повідомити йому важливу інформацію. Цілком логічно, що в ту ніч усі представники керівництва держави поінформували про те, що сталося з Домініком Стросс-Каном. Всі інші інтерпретації просто гротескні “, – повідомляють автори статті.

“Ще одна відповідь на питання прихильників Стросс-Кана: “Голова служби безпеки групи Accor, Рене-Жорж Керрі, дійсно в минулому – поліцейський. Сьогодні велика частина керівників служб безпеки великих приватних компаній у Франції – колишні поліцейські і жандарми. Ці люди зберегли зв’язки і контакти з їх колишніми місцями служби. Немає нічого дивного в тому, що і керівник служби безпеки Accor підтримує регулярні контакти з розвідслужбами “.

“І ще одне питання: кому вигідна ця історія? Під час свого останнього візиту в Париж, в кінці квітня Стросс-Кан розповів журналістам Libération, що його прослуховує Клод Геан. У той період Стросс-Кан був лідером в опитуваннях громадської думки з приводу шансів кандидатів на президентських виборах.

Однак Ніколя Саркозі робив вигляд, що Стросс-Кан не є небезпечним суперником і що поведінка глави МВФ здатне спровокувати скандал на тому березі Атлантики. “У порівнянні з ним, я виглядаю як пастор Методистської церкви”, – сказав Саркозі рік тому під час одного з виступів.

Ще одна теза прихильників теорії змови: “змова” могла бути справою рук росіян, які не підтримали в 2007 році призначення Стросс-Кана. “Росіянин у МВФ хоче мене повалити до того, як я піду у відставку “, – сказав Стросс-Кан своєму другу Франсуа Пуппоні 28 квітня цього року. Прихильники цієї “тези”, в будь-якому випадку, дивуються з того, що наступник Стросс-Кана в МВФ був призначений так швидко”, – пишуть автори статті.

Джерело Le Parisien

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.