Огляд преси. 21 липня. Таїланд. День за днем ​​Бангкок тоне: за найпесимістичнішими експертними оцінками, частина столиці Таїланду може зануритися під воду вже в 2030-х роках, пише Le Monde.

Бангкок занурюється під воду

Поєднання цілого ряду природних факторів – зміни клімату, підвищення рівня моря, ерозії берега і осідання глинистих грунтів – укупі з відсутністю політики, здатної запобігти катастрофі, прирікають місто на загибель.

Тим часом населення міста неухильно зростає, і всі нові хмарочоси з-за своєї ваги сприяють подальшому зануренню Бангкока в море, відзначає кореспондент Брюно Філіп. Значна частина мегаполісу вже знаходиться нижче рівня моря, більше мільйона будинків, 90% з яких – житлові, знаходяться під загрозою через підвищення рівня моря. У разі погіршення ситуації перші поверхи будівель за кілька місяців можуть перетворитися на болото. Жителі порту Самунт Пракан, розташованого в декількох кілометрах від Бангкока, по кілька місяців вже живуть в будинках, частково затоплених водою. Експерт Національного центру запобігання природних лих Сміт Дхармасароя прогнозує, що до 2100 року Бангкок стане ще однією Атлантидою, а якщо уряд не вживе ніяких заходів, це може статися вже до 2030-х років. На його думку, необхідно побудувати гігантську дамбу вздовж Сіамської затоки.

Океанограф Анонд Снідвонгс, в свою чергу, вважає, що терміни затоплення передбачити неможливо, а будівництво дамби або спроби зупинити ерозію узбережжя марні. Для боротьби з повенями необхідна більш продумана містобудівна політика, вважає він.

Спеціаліст з урбаністики Нірамон Кулсрісомбат підтверджує, що повені – природне явище для Бангкока, побудованого на болотистих грунтах на 1,5 метра нижче рівня моря. Раніше численні канали і поля поглинали повені, проте в ході процесу урбанізації багато будинків було побудовано на землях, які раніше поглинали воду, пише газета.

Джерело Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.