Огляд преси. 13 липня. Адвокат Навальний купує акції приватизованих, але контрольованих державою підприємств і викладає в мережу внутрішні документи, пише Даніеле Мастроджакомо в статті, опублікованій на сайті газети La Repubblica.

Олексій Навальний

“Прозорість – його успіх. Він купує маленькі пакети акцій приватизованих підприємств, але які залишаються під контролем держави  і потім, як акціонер, вимагає надання балансів, рахунків, контрактів на підряди. І потім викладає ці документи в Мережі. Ця політична боротьба проти державної корупції перетворила Олексія Навального в поборника справедливості, російського агента Wikileaks, московського Джуліана Ассанджа“, – пише видання.

“Олексій Навальний, блискучий 34-річний адвокат, має прекрасні можливості стати наступним мером столиці. За підсумками онлайн-опитувань, організованих виданнями “Комерсант” і “Нова газета”, в яких взяли участь 60 тисяч користувачів інтернету, він став переможцем так званих “праймеріз”. Безумовно, результати віртуальні. Але вони по-своєму достовірні і відображають настрої людей, втомлених від втрати довіри до інформації та її ролі в управлінні країною”, – пише автор статті.

“Навальний оголосив війну корупції в державних структурах. Він на практиці реалізував те, про що говорив президент Дмитро Медведєв: всі компанії, що ведуть справи з державою, повинні діяти прозоро. Їх бухгалтерські документи, контракти можуть бути опубліковані в мережі, щоб їх мігла вивчити будь-яка людина”, – повідомляє кореспондент.

“Навальний добре знає інтернет, йому відомо, що 30% росіян відвідують різні сайти в пошуках новин. Народ хоче знати правду і йде туди, де її можна знайти. Чоловік викладає документи, але не робить висновків, надаючи можливість читачам сформувати власну думку і поділитися ними. Молодий адвокат розуміє, що сильно ризикує. Але продовжує свою роботу з викриття корупції. Після того, як Навальний був обраний “віртуальним мером” Москви, влада вирішила діяти. Проти нього було застосовано звичну зброю: звинувачення в ухилянні від сплати податків. Але адвокат Навальний недосяжний: ніхто не знає, де він знаходиться і звідки оновлює свій сайт”, – пише кореспондент.

Джерело La Repubblica

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.