Новини світу. 8 липня. Палата представників конгресу США відмовила адміністрації у можливості фінансувати поставки зброї та спорядження лівійським повстанцям, а також витрачати гроші на їхнє навчання.

лівійські повстанці
Конгресмени відмовились фінансувати поставки лівійцям

Разом з тим, палата знову відхилила резолюцію про повне припинення фінансування участі США в операції НАТО біля берегів Лівії.

Таким чином палата представників вже другий раз вказує Білому дому на те, що Барак Обама здійснив політичну помилку, не порадившись з конгресменами при відправці американських військ до Лівії у лютому. Разом з тим конгресмени не виступають проти участі США в конфлікті. Два тижні тому палата представників відхилила резолюцію, яка схвалює рішення президента по Лівії, однак, разом з тим, відмовилася заборонити фінансування операції.

Резолюція про заборону фінансування поставок, представлена ​​республіканцем зі штату Оклахома Томом Коулом в якості поправки до бюджету Пентагону на 2012 фінансовий рік, була прийнята 255 голосами “за” при 201 голосі “проти”.

“Вкрай важливо, щоб ми зупинили влади, які беруть участь у військовому конфлікті. Відповідальність конгресу полягає в тому, щоб припинити цю необачну пригоду в Лівії, і ми підтверджуємо право цього інституту (конгресу) на санкціонування участі у війнах і їх фінансування”, – сказав Коул , представляючи поправку перед голосуванням.

За словами конгресмена, вносячи документ на розгляд палати, він намагається “подати ще один сигнал адміністрації Обами” про те, що санкціонована участь США у військових діях в Лівії – прерогатива Конгресу. Коул вважає, що США не можуть надавати допомогу повстанцям, так як вони не є офіційною структурою.

Відхилений документ – також поправка до закону про військовий бюджет – передбачав заборону на будь-яке використання коштів Пентагону при проведенні операції в Лівії. Її автором був відомий конгресмен-демократ з Огайо Денніс Кусиніч. Його поправка відхилена 229 голосами “проти” при 199 голосах “за”.

Кусиніч регулярно вносить на розгляд палати резолюції, що забороняють США брати участь в операції в Лівії, або заморожують фінансування військових дій. Жодна з таких резолюцій не була затверджена конгресменами.

Разом з тим, повноваженнями по санкціонування або заборону цієї зарубіжної операції володіє американський сенат. Як очікується, сенатори затвердять рішення президента про направлення військ до Лівії. Міжнародний комітет сенату конгресу США 29 червня схвалив резолюцію, що санкціонує участь американських збройних сил в міжнародній операції. Ця резолюція передбачає санкцію на застосування військ США в Лівії на один рік.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.