Новини України. 4 липня. Телекомунікаційна компанія «ММДС-Україна», співзасновниками якої є «СКМ» і компанії, близькі до віце-прем’єра Бориса Колеснікова, першою серед всіх українських операторів отримала можливість розвивати зв’язок четвертого покоління LTE.

Ринат Ахметов-Борис Колесніков
Компанія Ахметова і Колеснікова розвиватиме мобільний інтернет 4 покоління

Сталося це завдяки тому, що Кабмін своєю постановою від 16 травня вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України. Тепер діапазон 2500-2690 МГц можна використовувати для будівництва мереж зв’язку четвертого покоління – LTE.

Ексклюзивну ліцензію на ці частоти отримала саме «ММДС Україна». До внесення нещодавніх змін компанія розвивала на цих частотах мережу ще одного стандарту бездротового зв’язку – WiMax. Втім, його інвестиційна привабливість істотно нижча. По суті, він представляє собою не масову, а нішеву технологію. Будувати мережу бездротового зв’язку компанія так і не почала – проект був заморожений через кризу.

Для держави несподівана поява радіочастотного діапазону під 4G у власності в одного гравця призводить до недоотримання в бюджет декількох мільярдів гривень. Цікаво, що зміни в план частот готувало Міністерство інфраструктури, керівника якої Бориса Колеснікова вважають близьким до компанії.

Експерти вважають, що співзасновники «ММДС-Україна» не будуть вкладати багатомільйонні інвестиції, необхідні для будівництва мереж четвертого покоління, в непрофільний для себе бізнес. Тобто компанію або продовжать продавати, або спробують інтегрувати з мобільним оператором «Астеліт», 45% якої належить «СКМ». Такий варіант дозволить їй теоретично припустити стадію третього покоління й сконцентруватися на розвитку більш швидкісного і досконалого стандарту.

Джерело Дело

Порада від NewsMarket: дізнайтесь, як правильно вибрати сонцезахисний крем

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.