Новини технологій. 1 липня. Відомо, що Біблію писав не один, а кілька авторів. Але ось їхня точна кількість досі залишається невідомою, і ніхто не може сказати, скільки сторінок написав кожен з них.

комп'ютерні ігри
комп'ютер сам визначить скільки людей писали Біблію

Теорії щодо кількості авторів літературної пам’ятки давньої історії довгі роки були предметом численних суперечок.

Вирішення даного питання вже не за горами: ізраїльські програмісти та вчені, які вивчають Біблію, працюють над створенням спеціального комп’ютерного алгоритму, який допоможе встановити кількість людей, які працювали над цією книгою.

У роботі над проектом бере участь відомий професор Моше Коппель, який співпрацює з університетом Бар-Ілан. Зараз він очолює дослідницьку групу. Автори програмного забезпечення впевнені, що їхнє дітище зможе з 80-відсотковою точністю визначити не тільки кількість письменників Біблії, але і їх статеву приналежність. Створення алгоритму знаходиться вже на завершальній стадії. Його основою є принцип аналізу частоти вживання тих чи інших слів і так званих стилістичних особливостей тексту.

Відчуваючи програмне забезпечення, вчені змішали тексти книг від Ієзекіля і Єремії у випадковому порядку, створивши такий собі текстовий хаос. Алгоритм за дуже невеликий проміжок часу і, що найголовніше, безпомилково розсортував вміст обох книг. Розробники алгоритму впевнені, що їхній проект має дуже велике значення для подальшого вивчення Біблії. Природно, його можна застосовувати і для аналізу інших книг, кількість авторів яких на сьогоднішній день не встановлено. Алгоритм був застосований і на Торі. Результат експерименту показав, що програма лише на 90 відсотків згодна з нині існуючим поділом тексту на «священицький» і «не священицький»

Джерело INFOX.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.