Новини України. 6 липня. Суддя Родіон Кірєєв заборонив пряму телевізійну трансляцію судового розгляду кримінальної справи проти Юлії Тимошенко на етапі допитів свідків.

Родіон Кірєєв
Суддя Кірєєв заборонив трансляцію засідання суду

“Враховуючи вимоги Кримінально-процесуального кодексу, керуючись думками учасників процесу, суд постановив: дозволити фото-, відеофіксацію та транслювання на підготовчій стадії процесу. Суд забороняє проведення фото-, відеофіксації та транслювання на початку судового слідства. Питання щодо можливості транслювання під час судового слідства після допиту свідків буде вирішено одразу після виконання Кримінально-процесуального кодексу”, – повідомив суддя.

При цьому Родіон Кірєєв вважає, що таким чином забезпечено відкритість судового процесу. “Суд роз’яснює, що судове засідання відбувається відкрито”, – зазначив він, посилаючись на ст. 20 Кримінально-процесуального кодексу та ст.11 закону України про судоустрій та статус суддів.

Суддя наголосив, що особи, які присутні у залі, мусять використовувати портативні аудіо- і відеозасоби у такій спосіб, який забезпечує незнання свідками показів, які дали інші свідки у судовому засіданні.

Водночас захист Юлії Тимошенко заявив відвід головуючому на судовому засіданні Родіону Кірєєву. Відповідну заяву оголосив захисник екс-прем’єра Микола Титаренко, пише УП

Він наголосив, що своєю забороною трансляції та відеозйомки процесу над Тимошенко після початку судового слідства суддя порушив вимоги Конституції про відкритість та гласність судового процесу, положення кримінально-процесуального кодексу та закону про інформацію. Для вирішення цього клопотання суд пішов до нарадчої кімнати до 14:00.

NewsMarket

Кумедне від NewsMarket: Кейт Міддлтон осоромилась на одній із зустрічей в Канаді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.