Новини України. 27 липня. Глава Російської православної церкви (РПЦ) Патріарх Кирило обмовився і назвав князя Володимира своїм іменем.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило

Казус стався під час його промови на Володимирській гірці в Києві після молебню, присвяченого пам’яті святого князя Володимира – повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

“Ми провели молебень, згадуючи хрещення Русі, на тому місці, яке символізує місце хрещення Русі, де піднесений пам’ятник святому рівноапостольному Кирилу”, – сказав глава РПЦ, потім виправився: “князю Володимиру”.

Глава РПЦ назвав подвигом вчинок князя, який хрестив Русь.

“Що може зрівнятися за значенням з цим великим подвигом – хрещенням Русі. Яке таке політичне прозріння, настільки властиве багатьом великим політикам, може зрівнятися з цим духовним прозрінням”, – зазначив він, додавши, що Володимир визначив духовність народу, шлях його історичного розвитку на тисячоліття.

Російський патріарх підкреслив, що сьогодні спадкоємці святої Русі живуть в різних державах.

“Вони виросли самостійно, в межах своїх національних утворень, здійснюючи своє історичне призначення, але сила наша – завжди у святій Русі, яка живе в наших умах і серцях. Це духовний генетичний код, який ми вбираємо з молоком матері, ця та система духовних цінностей , яка збіднює нас “, – зазначив він.

В ході свого виступу, голова РПЦ благословив Україну.

“Нехай Господь благословить Україну, благословить миром, суспільною злагодою, дасть сил подолати економічні труднощі, труднощі політичного і соціального характеру”, – підкреслив Кирило. При цьому він висловив упевненість, що всі ці труднощі для Україні “скороминучі”.

Крім того, він побажав главі Української православної церкви Московського патріархату митрополитові Володимиру здоров’я і “так само міцно тримати посох в руках, як ви його сьогодні тримаєте, щоб мирно, благополучно, у соборній однодумності тривало протягом життя Української православної церкви“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.