Новини світу. 17 липня. Лівія. Лідер Лівії Муаммар аль-Каддафі заявив у суботу, що ніколи не залишить «землю своїх предків», у відповідь на все гучніші заклики міжнародної спільноти, щоб він відійшов від влади в країні.

Муаммар Каддафі
Каддафі буде вірний до смерті

Тим часом лівійські повстанці заявили цього ж дня, що їхній наступ у східній частині країни на стратегічно важливий нафтовий порт і місто Бреґа зупинився, наткнувшись на викопані навколо міста траншеї, заповнені легкозаймистими матеріалами, що їх залишили під час відступу війська Каддафі.

Станом на пізній вечір суботи повстанці були приблизно за 4 кілометри від міста.

Повстанці почали наступ на Бреґу ще в четвер, але протягом п’ятниці втратили в боях із урядовими військами і на мінних полях не менш як 12 людей убитими і 178 пораненими.

У п’ятницю Каддафі скритикував той факт, що вже понад 40 країн та міжнародних організацій визнали Перехідну національну раду лівійських повстанців за єдиного законного представника лівійського народу й за уряд Лівії.

Ці рішення були «дурні», заявив Каддафі в аудіозверненні до прихильників, яке передали на державному телебаченні.

Таке визнання є важливим підвищенням дипломатичного статусу лівійської опозиції у світі й становить додатковий тиск на Каддафі з вимогою його відходу від влади.

Нагадаємо, що недавно у Лівії відбулася акція на підтримку Муаммара Каддафі, в якій взяли участь понад мільйон жителів Лівії.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.